قابلیت های کلیدی در Vmware vSphere 6.7

• مدیریت ساده و کارآمد در VMWARE VSPHERE 6.7

نسخه vSphere 6.7 از نوآوری های موجود در vSphere 6.5 با پیشرفت های جدید تر استفاده می کند. همانند نسخه vSphere تجربه کاربری را به سطح بالاتری انتقال داده است. در این نسخه شاهد مدیریت آسان تر، عملکردی کارآمد و سریع تر نسبت به نسخه قبلی هستیم.
در این نسخه vCenter Server Appliance (VCSA) بهبود های بسیاری کرده است. بهبود در API ها سبب شده است که پیاده سازی چندین vCenter از روی یک Template به راحتی صورت بگیرد، تهیه پشتیبان و بازگردانی در کمترین زمان ممکن انجام شود.
تغییراتی که در vCenter صورت گرفته مدیران شبکه سازمان ها را قادر ساخته تا به راحتی اقدام به لینک کردن چندین vCenter کنند بدون این که لازم باشد از platform services controller و یا Load Balancer های خارجی استفاده شود. به این ترتیب مدیران شبکه سازمان یک دید کلی بر زیرساخت خود خواهند داشت.
از طرف دیگر vSphere 6.7 vCSA بهبود های عملکردی فوق العاده ای مانند موارد ذیل را داشته است.
• دو برابر سریع تر در فعالیت ها،
• سه برابر کاهش در استفاده از حافظه
• سه برابر سریع تر در فعالیت های DRS از جمله بهبود ها نسبت به vSphere 6.5 است.

یکی دیگر از ویژگی های جدید vSphere 6.7 کنسول تحت وب آن بر پایه HTML 5 است. این کنسول که از vSphere 6 راه اندازی شد اکنون به اوج خود رسیده است، یک کنسول کاملاً مدرن و انعطاف پذیر برای یک تجربه کاری عالی را در اختیار مدیران شبکه قرار دهد. در این نسخه نه تنها شما می توانید فعالیت های معمولی را کنترل کنید بلکه می توانید از یک کنسول متمرکز اقدام به کنترل زیرساخت NSX, vSAN, VUM و همچنین پارامتر نرم افزار های شخص ثالت چون NVidia vGPU دسترسی پیدا کنید.

• VSPHERE 6.7 یک پلتفرم همگانی

vSphere 6.7 می تواند به راحتی از تکنولوژی های جدید چون 3D Graphic, Big Data, HPC, Machine Learning, In-Memory, and Cloud-Native پشتیبانی کند. همچنین از آخرین نوآوری ها در حوزه سخت افزار هم پشتیبانی می کند تا بتواند بهترین عملکرد را در محیط های کاری مختلف پشتیبانی کند.
بهبود پشتیبانی از تکنولوژی مجازی سازی گرافیک نه تنها فقط برای استفاده در زیرساخت مجازی سازی دسکتاپ بلکه برای استفاده در زیرساخت مجازی سازی و تجربه کاری بهتر صورت گرفته است.
با همکاری Vmware و NVidia و سرمایه گذاری Vmware بر روی تکنولوژی مجازی سازی گرافیک vGPU امید است در نسخه های آینده vSphere 6.7 پشتیبانی کامل از مجازی سازی گرافیک را در این پلتفرم ببینیم.
vSphere 6.7 همچنان Vmware را بهترین پیشرو در پشتیبانی از نوآوری های جدید معرفی می کند.
پشتیبانی از Persistent Memory یکی از این نمونه ها می باشد. با استفاده از vSphere Persistence Memory کاربرانی که از سخت افزار های پشتیبانی شده چون Dell-EMC و HPE استفاده می کنند می توانند از یک زیرساخت بسیار سریع نفع برند. با استفاده از این قابلیت کاربران می توانند عملکرد سیستم عامل و همچنین نرم افزار ها را افزایش دهند. همچنین کاربران می توانند نرم افزار هایی را بنویسند که از vSphere Persistence Memory استفاده کنند.

HYBRID CLOUD و زیرساخت های VSPHERE 6.7

در راستای مهاجرت بسیاری از سازمان ها و شرکت ها به زیرساخت های Cloud غول مجازی سازی دنیا، Vmware هم بهبود های بسیاری را در vCenter Server اعمال کرده است. با استفاده از vCenter Server Hybrid Linked Mode کاربران می توانند یک دید بسیار خوبی از زیرساخت On-Premise به همراه زیرساخت Cloud خود در AWS داشته باشند. به این ترتیب به روز رسانی و انتقال در زیرساخت های Hybrid بسیار ساده تر خواهد شد.