معرفی قابیت Flash Read Cache یا vFRC در VMware

یکی از قابلیت های جدید و کارا که در ورژن 5.5 به VMware vSphere اضافه شده است، ویژگی Flash Read Cache که به اختصار به آن vFRC نیز گفته میشود. این ویژگی در VMware به شما اجازه می دهد تا از SSD های موجود بر روی هاست های خود بعنوان Storage Read Cache استفاده نمایید. با استفاده از این روش نیازهای استوریجی VM های بر روی آن هاست با سرعت بالا و کمترین Latency انجام می گیرد و تاثیر مثبتی بر روی عملکرد و سرعت کل کلاستر شما خواهد داشت.
با این روش شما به یک throughput بسیار مناسب و با کمترین Latency دست خواهید یافت. استفاده از ویژگی vFRC هیچ تاثیر مخربی بر روی دیگر قابلیتهای کلاسترینگ شما ندارد.
سوالی که مطرح می شود این است که آیا نیاز است تمامی هاست ها دارای SSD باشند تا بتوان از این قابلیت در کلاستراستفاده نمود؟ خیر، ما برای استفاده از این ویژگی نیاز نداریم که تمامی هاست ها دارای SSD باشند تا بتوانیم از این ویژگی استفاده کنیم.
برای افزایش کارایی توصیه می شود ماشین های مجازی که نیاز به performance بالا دارند بر روی هاست هایی قرار گیرند که اینگونه SSD ها را دارا می باشند.

نکته ای که راجب کانفیگ vFRC وجود دارد این است که تنطیمات مربوط با آن بایستی Per-Host  انجام گیرد و تک تک بر روی هاست ها انجام گیرد. باید توجه داشت که این قابلیت بر روی ماشین هایی انجام می شود که Hardware Version 10  و یا بعد را دارا باشند.