رم سرور چیست

رم سرور چیست ؟

رم یکی از بخش های سخت افزاری وسیله های الکترونیکی مانند رایانه، لپ تاپ تبلت و غیره است. حافظه رم در انواع رایانه ها به طور معمول به عنوان ماژول نصب می شود. اما رم سرور با حافظه کامپیوتر ها فرق می کند و به صورت خاصی نصب می گردد. مقدار حافظه رم رابطه مستقیم با عملکرد و سرعت برنامه های کاربردی و سیستم عامل خواهد داشت.

هر چه که میزان حافظه بیشتر باشد برنامه ها با سرعت قابل قبول و به صورت همزمان اجرا می گردند. اگر سیستم از انواع ظرفیت حافظه رم استفاده کند سرعت آن به صورت چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین اگر به دنبال بهبود و سرعت عملکرد سیستم خود می باشید باید از رم های اضافی روی دستگاه خود استفاده نمایید.

خرید رم سرور

در واقع حافظه رم به عنوان یک حافظه موقت جهت ذخیره سازی اطلاعات شناخته می شود. عملکرد آن با هاردهایی که دیسک های جداگانه دارند متفاوت است. این رم ها در زمان روشن بودن دستگاه اطلاعات را ذخیره می کنند و زمانی که دستگاه خاموش می شود اطلاعات ذخیره شده را از بین می برند. رم های سرور مانند رم رایانه می باشند با این تفاوت که از نظر حجم باید بدانید فضای ذخیره سازی بیشتری را به خود اختصاص می دهند. رم ها در سرورهای نسل 9 و 10 سرور به صورت معمول بالاتر از ۸ گیگ فضا جهت ذخیره سازی دارند. به صورت مجموعه آنها را در یک سرور به خدمت می‌ گیرند.

تفاوت رم کامپیوتر و سرور

از نظر فناوری ساخت باید بدانید تفاوت زیادی بین رم های کامپیوتر و رم های سرور وجود ندارد. با این وجود رم های سرور از نظر قدرت و کیفیت بهینه تر هستند. امنیت در نگهداری هر یک از اطلاعات و همچنین انتقال دادن داده در سرور ها مهمتر از سیستم های خانگی و کامپیوتر ها می باشد.

مشکلاتی مانند ایراد انتقال داده از قسمت هارد دیسک به قسمت حافظه رم در سیستم های خانگی وجود دارد. این مشکلات موجب هنگ کردن سیستم می شود. تمامی آنها پس از مدت زمان کوتاهی حل می گردد و سیستم به حالت اولیه اش باز خواهد گشت.

انواع رم سرور

رم سرور انواع متفاوتی دارد که هر یک از انواع آن دارای ویژگی و مشخصات خاصی است. تنوع زیادی از رم های سرور را شما در بازار مشاهده می کنید. به طور کلی باید به خوبی بدانید که چهار نمونه از رم های سرور در بازار کاربرد زیادی دارند. هر یک از آنها باید به منبع تغذیه وصل شوند. در صورتی که انرژی آنها قطع شود و یا اینکه منبع تغذیه آنها از کار بیفتد شما نمی توانید از آنها انتظار داشته باشید که اطلاعات و داده ها را ذخیره کرده باشند.

رم های سرور به انرژی الکتریکی وابستگی زیادی دارند. اگر انرژی الکتریکی آنها از دست برود داده هایشان از بین خواهد رفت. هر یک از انواع رم های سرور با ویژگی ها و قابلیت هایی که دارند عبارت هستند از :

  • رم DDR2 

این حافظه سرور را می توانیم به عنوان یکی از قدیمی‌ ترین رم های سرور بازار معرفی کنیم. این رم ها در سال ۲۰۰۴ وارد بازار شدند. از آنجایی که سرعت زیادی دارند اکنون نیز مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی باید به خوبی بدانید که این نمونه رم ها بین انواع حافظه های سرور هنوز محبوبیت دارند و مورد استفاده قرار می گیرند. این رم ۴ نوع انتقال را می تواند در یک پالس از کلاک به بهترین نحو ممکن انجام دهد. این رم در بازار با قیمت مناسبی به فروش می رسد. باید برای خرید این رم به خوبی کیفیت و سرعت آن را در سیستم مورد بررسی قرار دهید.

  • رم DDR3

این رم نسبت به رم سرور قبلی جدید تر می باشد. این حافظه سرور را در سال ۲۰۰۷ تولید کرده‌ اند و وارد بازار نموده اند. به طور کلی باید به خوبی بدانید که قابلیت های زیادی در این حافظه سرور وجود دارد. از آنجایی که قابلیت‌های این حافظه سرور زیاد است جایگزین نمونه اول می شود. بسیاری از افرادی که می‌ خواهند قابلیت های متفاوتی از حافظه های سرور دریافت کنند نسبت به رم قبلی که معرفی کردیم این رم را ترجیح می‌ دهند.

  • رم DDR4

یکی دیگر از انواع حافظه های سرور که کارایی زیادی دارد این نمونه حافظه سرور می باشد. هر نمونه ضعفی که در حافظه قبلی وجود دارد در این نمونه رم پیدا نمی ‌کنید. زمانبندی و سرعت این رم یکی از موفقیت های مهم رقابتی آن به شمار می ‌رود. در واقع باید بدانید که در دو مورد قبل که معرفی کردیم سرعت و زمان بندی مطرح نبود. سرعت و زمان بندی ای رم از جمله ویژگی هایی است که که برای بسیاری از افراد اهمیت دارد.

در واقع هر یک از انواع رم سروهای اچ پی به عنوان سیستم های مهم و کاربردی شناخته می ‌شوند که امروزه در بسیاری از سازمان‌ ها مورد استفاده قرار می ‌گیرند. رم سرورهای اچ پی نسبت به حافظه های رم که در کامپیوتر ها و غیره مورد استفاده قرار می‌ گیرند قابل اطمینان تر هستند. شما برای خرید هر یک از سرورهای اچ پی باید به خوبی در مورد کیفیت و ساختار آنها اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. سپس کارایی آنها را روی دستگاه بررسی کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *