خرید سوئیچ سیسکو

خرید سوئیچ سیسکو 1

در بین تجهیزات مختلف شبکه هر کدام قابلیت خود را دارند. در مواردی میتوان این قابلیت ها را روی دوش سایر اجزا نیز انداخت. بدیهی است در صورت انجام این کار شبکه با کاهش پرفرمنس وکارایی مواجه خواهد شد. یکی از دستگاه هایی که شما به هیچ عنوان نمی توانید از نقش پر رنگ آن در شبکه چشم پوشی کنید و باید در جای خود به کار رود، سوئیچ های شبکه هستند. اینکه شما از چه سوئیچی استفاده می کنید میتواند یکی از مهم ترین و عمده ترین تصمیماتی باشد که کارکرد شبکه شما را تحت تاثیر قرار می دهد. خرید سوئیچ سیسکو گزینه ای است که شما میتوانید به آن اتکا کرده و با انتخاب آن خیال خود را از سمت سوئیچ راحت کنید.

و به سایر بخش ها بپردازید. زیرا می توان مطمئن بود که این محصول در هر حال کار خود را به درستی انجام خواهد داد. در ادامه به بررسی مزایا و همینطور نکاتی که برای خرید سوئیچ سیسکو باید به آن توجه داشته باشید خواهیم پرداخت.

[مقالاتی که حتما باید کطالعه کنید :

همه ی نکاتی که قبل از خرید کارت شبکه سرور باید بدانیم!

راهنمای انتخاب بهترین تجهیزات سرور ]

خرید سوئیچ سیسکو، گزینه ای برای حرفه ای ها

در پیکربندی شبکه ها یکی از مهم ترین نقش ها را سوئیچ ها بر عهده دارند. اهمیت نقش سوئیچ در شبکه های کامپیوتری به اندازه ای بالاست که این قطعه تقریبا به نمادی برای معرفی شبکه تبدیل شده است. احتمالا شما تصاویری از رک های بزرگ را که کابل های زیادی به درون آن وارد شده و هر تعداد از کابل ها به صورت مرتب روی دستگاه هایی سوار شده اند دیده اید. دستگاه هایی با چراغ های زیاد که گاهی چشمک میزنند و گاه ثابت هستند. این دستگاه ها همان سوئیچ ها هستند. برند سیسکو یکی  شناخته شده ترین برندها در بین تولید کنندگان سوئیچ است.

شرکت سیسکو:

یک شرکت بزرگ در زمینه تولید قطعات شبکه است که ابتدا کار خود را از شهر سن فرانسیسکو آغاز نمود. دلیل انتخاب نام سیسکو نیز همین بوده است. اولین محصولی که این شرکت به بازار عرضه نمود روترهایی بودند که پروتکل های مختلف را پشتیبانی می کردند. سیسکو در سال 1994 شرکت کالپانا که مخترع سوئیچ های اترنت بود را خریداری نمود و این حرکت سکوی پرتابی برای سیسکو شد تا بتواند به یک غول بزرگ و بی رقیب در تاسیسات اترنت تبدیل شود.

خرید سوئیچ سیسکو 3

شما برای شبکه کامپیوتری خود نیاز به یکی از اساسی ترین قطعات دارید. در طرف دیگر هم برندی قرار دارد که معروف ترین نوع این قطعه را تولید و عرضه میکند. پس انتخاب نباید زیاد سخت باشد. بدیهی است که خرید سوئیچ سیسکو بهترین تصمیمی است که می توانید بگیرید. اما شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که خرید سوئیچ سیسکو چه نیاز مهمی را برای ما برطرف خواهد کرد که این دستگاه را تا این اندازه برجسته ساخته است!؟ ما تا اینجای کار فهمیدیم که سوئیچ یکی از مهم ترین قطعات است. اجازه دهید این مورد را بررسی کنیم که این اهمیت به چه علت بوده و از کجا آمده است.

چرا خرید سوئیچ سیسکو مهم است!؟

شبکه های کامپیوتری بر اساس انتقال اطلاعات به صورت بسته های بزرگ و کوچک از سیستم ها و کامپیوتر ها به یکدیگر و یا به سرور کار میکنند. وظیفه انتقال این بسته ها در سطح شبکه به عهده سوئیچ ها می باشد. سوئیچ ترافیک عبوری از شبکه را بررسی کرده و آن را به سمت محل مورد نظر می فرستد . پس هر فعالیت نرم افزاری که در سطح شبکه صورت گیرد، اعم از جابجایی فایل و یا دسترسی به اینترنت یا حتی استفاده از نرم افزار ها و اپلیکیشن های روی سرور، سوئیچ در آن نقش کلیدی خواهد داشت و درگیر خواهد بود.

خرید سوئیچ سیسکو 5

شاید تصور کنید که این کار انرژی زیادی را از سوئیچ خواهد گرفت و قوی ترین کامپیوتر ها نیز قادر به کنترل همچین حجمی از اطلاعات نیستند. در این صورت باید بگوییم که سوئیچ ها سطح پایین تری از اطلاعات را مشاهده میکنند و تعریف متنوعی از اطلاعات ندارند. اجازه دهید تا ابتدا یک تعریف تخصصی از ماهیت کار سوئیچ ارائه دهیم.

ماهیت کاری سوئیچ چیست!؟

هر اطلاعاتی که بخواهد در شبکه تبادل شود باید به صورت بسته ها و پکیج های کوچک در آید. طرز کار شبکه های کامپیوتری به این صورت است که هر فایل یا هر اطلاعاتی در کامپیوتر مبدا ابتدا به صورت بسته هایی کوچک در آمده، که در سربرگ یا هدر آن ها مشخصات گیرنده درج می شود. سپس روانه سطح شبکه میگردند. هر سوئیچی جریان ترافیک را بررسی کرده، بسته ها را به سمت بخشی از شبکه که سیستم هدف در آن قرار دارد روانه میکنند. پس از رسیدن بسته به سیستم هدف، بسته ها توسط کارت شبکه در آنجا ترجمه شده و با رسیدن سایر بسته ها یک فایل واحد را تشکیل می دهند.

این انتقال معماری OSI نام دارد :

در هر طرف 7 لایه دارد، به این صورت که یک فایل باید 7 مرحله را طی کند تا به بسته های کوچک درون جریان شبکه برسد، همینطور باید 7 مرحله واکشی را پشت سر بگذارد تا بتواند از درون شبکه استخراج شود. لایه اول یا زیرین همان بستر کابل و انتقال شبکه است که در آن بسته ها به صورت سیگنال ها منتقل می شوند. لایه بالاتر آن بسته ها به صورت پکت هایی با یک سربرگ مشخص دیده خواهند شد. این لایه جایی است که سوئیچ با آن کار میکند.

در واقع همه کار سوئیچ بررسی بسته های ریز و کوچک و تطبیق آنها با جدول مک آدرس های ذخیره شده در آن است. بعد از آن نیز بسته ها به سمت مسیر هایی که باید بروند هدایت می شوند. شاید در شبکه های کوچک انجام این وظیفه آنچنان مهم به نظر برسد اما با بزرگ شدن اندازه شبکه و ایجاد ترافیک بالا در آن، خرید سوئیچ سیسکو که بتواند این بار را به دوش بکشد، یک امر ضروری برای شما خواهد بود.

انواع مختلف سوئیچ ها

به طور کلی شما دو گزینه برای خرید سوئیچ سیسکو پیش رو خواهید داشت که تعیین کننده نوع این سوئیچ هستند:

سوئیچ های مدیریتی(Manageable):

شما با خرید سوئیچ سیسکو مدیریتی میتوانید با اتصال به آن یک سری تنظیمات را روی سوئیچ خود اعمال کرده و ویژگی های آن را به نحوی که برای شبکه شما بهتر است تغییر دهید. در واقع این نوع از سوئیچ امکان بهینه سازی کارکرد را برای شما فراهم می کند. خرید سوئیچ سیسکو 2960 میتواند این قابلیت ها را برای شما فراهم کند.

سوئیچ های غیر مدیریتی(Unmanageable):

خرید سوئیچ سیسکو از این نوع امکان اتصال و ویرایش تنظیمات را از شما خواهد گرفت. در سوئیچ های غیر مدیریتی فقط کافی است تا سوئیچ را درون رک نصب کرده و کابل ها را به آن اتصال دهید. سپس سوئیچ با تنظیمات کارخانه شروع به کار میکند. سادگی در راه اندازی یکی از مهم ترین ویژگی های این نوع از سوئیچ است و شما را از تنظیمات پیچیده آن جدا خواهد کرد.

خرید سوئیچ سیسکو 7

ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که اهمیت آن ها باعث شده است در بعضی از طبقه بندی ها به عنوان دسته ها و انواع اصلی سوئیچ از آن ها یاد شود. این ویژگی ها میتوانند در خرید سوئیچ سیسکو بسیار مهم باشند و در واقع یکی از نیاز های شما باشند که انتظار دارید با خرید سوئیچ سیسکو به آن پاسخ داده شود.

ویژگی های گفته شده به این شرح هستند:

سوئیچ های LAN

این نوع از سوئیچ برای راه اندازی یک شبکه LAN یا شبکه داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. خرید سوئیچ سیسکو 3750 گزینه ای است که میتوانید با استفاده از آن یکی از سوئیچ های بهینه شده برای شبکه های LAN را در اختیار داشته باشید.

سوئیچ های PoE

یکی از پرکاربردترین انواع سوئیچ است، شما با خرید سوئیچ سیسکو PoE میتوانید یک سوئیچ قدرتمند و فوق العاده کاربردی برای دوربین های مدار بسته خود داشته باشید. قابلیت PoE برق مورد نیاز دوربین های مدار بسته را تامین می کند. این سوئیچ قادر خواهد بود تا بدون استفاده از کابل برق جدا و فقط از طریق پورت ها برق مورد نیاز برای روشن نگه داشتن دوربین های مدار بسته را تامین نماید.

سوئیچ های هوشمند یا Smart

این نوع از سوئیچ که در واقع زیر مجموعه ای از سوئیچ های مدیریتی هستند، قادر خواهند بود تا منابع و جریان ترافیکی شبکه را برای شما به صورت حرفه ای مدیریت و کنترل کند. خطاهای تصادفی یا Collision در این سوئیچ ها به شدت پایین است. خرید سوئیچ سیسکو 3850 از نوع Smart میتواند یک گزینه ایده آل برای شما باشد.

سوئیچ های مدیریتی اینترپرایزی

همانگونه که از اسم آن ها مشخص است یکی از زیرمجموعه های سوئیچ مدیریتی است. اما این تفاوت را دارد که برای موارد سازمانی و استفاده های خاص قابل بهینه سازی و برنامه ریزی است و امکانات بیشتری را در خود جای داده است. کنترل همزمان چند برنامه سازمانی و یکپارچه، دسترسی به اینترنت، مدیریت دوربین های مدار بسته و همینطور حفظ سطوح دسترسی به اطلاعات از ویژگی های این نوع از سوئیچ ها میباشد. خرید سوئیچ سیسکو 2960 میتواند یک گزینه ایده آل برای بدست آوردن قابلیت های اینتر پرایزی باشد.

خرید سوئیچ سیسکو 9

تفاوت میان سوئیچ، روتر و هاب

بعضی از کارشناسان ممکن است پیشنهاد پیکر بندی های ارزان تر و ساده تری از شبکه را به شما بدهند و به خاطر کاهش قیمت در آنها از هاب به جای خرید سوئیچ سیسکو استفاده کنند. دستگاه هایی که اصطلاحا به عنوان نود های شبکه مورد استفاده قرار می گیرند تشابه زیادی به یکدیگر دارند.

دستگاه هایی بزرگ با پورت ها ردیفی که کابل های شبکه به آن ها وارد میشود. اما این دستگاه ها میتوانند تفاوت های بسیار زیادی با یکدیگر داشته باشند. در این قسمت به بررسی دو دستگاهی که در مواردی می توانند با سوئیچ اشتباه گرفته شوند و به فروش برسند، خواهیم پرداخت.

تفاوت با هاب

هاب یکی از دستگاه هایی است که می تواند در مواردی کار سوئیچ را با قیمت پایین تر انجام دهد. هاب قطعه ای است که ترافیک را روی سطح شبکه پخش و اصطلاحا آن را  broadcastمیکند. تفاوت هاب با سوئیچ این است که سوئیچ بسته را به هر سیستم مخصوص میفرستد. بدیهی است که با broadcast شدن ترافیک در سطح شبکه کارایی شبکه نیز به شدت افت خواهد کرد.

جایگزینی یک هاب به جای خرید سوئیچ سیسکو نمی تواند نیاز های شما را برای یک داشتن یک شبکه قدرتمند پوشش دهد. در ضمن مشکلات امنیتی و احتمال شنود جریان ترافیک در شبکه یکی دیگر از ضعف های هاب نسبت به سوئیچ است.

خرید سوئیچ سیسکو 11

تفاوت با روتر

هاب قطعه ای است که میتواند اشتراکاتی با خرید سوئیچ سیسکو داشته باشد و به صورت موقت جای سوئیچ مورد استفاده قرار گیرد. اما روتر کارکرد دیگری دارد و بحث آن جدای از این دو است. روتر ها در واقع قطعاتی هستند که وظیفه مسیریابی های میانی برای بسته های داده را بر عهده دارند. تفاوتی که روتر و سوئیچ دارند عدم امکان اتصال به سیستم ها و پایانه ها در روتر است. در واقع میتوان کار اصلی روتر را برقرار کردن ارتباط بین سوئیچ ها و یا ارتباط بین شبکه های مختلف دانست.

خرید سوئیچ سیسکو 13

به طور کلی خرید سوئیچ را می توان یک فرآیند پیچیده دانست که انتخاب یک برند معتبر مانند سیسکو نیمی از راه را برای شما طی خواهد نمود. بخش دیگر راه به عهده خود شما است که باید سوئیچ مورد نظر خودتان را انتخاب کنید. شما میتوانید خرید سوئیچ 3850 که یک سوئیچ قدرتمند است را برای این کار انتخاب کنید، و یا از نمونه های دیگر با قابلیت های پایین تر در شبکه خود بهره بگیرید. در هر صورت شما باید در کنار قیمت فروش این محصولات، به ویژگی های شبکه خود نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

مشاوره بیشتر و رایگان برای یک خرید جذاب

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *