خرید هارد سرور HP

خرید هارد سرور HP 1

استفاده از فضای ذخیره سازی مطمئن در داخل سرور ها همواره یک دغدغه به شمار می رود. اینکه شما از چه هارد درایوی برای این کار استفاده کنید که علاوه بر افزایش سرعت و بالا بردن بازدهی شبکه شما، قابلیت اطمینان خوبی نیز داشته باشد. این قطعه سخت افزاری باید بتواند با سرور شما به خوبی مچ شده و ارتباط برقرار کند و برای هدف خاصی که سرور شما دارد، مفید بوده و بتواند به نیاز های شما پاسخ بدهد. انواع مختلفی از هارد های سرور وجود دارند که مدعی این توانایی هستند. خرید هارد سرور HP میتواند این مهم را برای شما تبدیل به حقیقت کند.

در ادامه با بررسی گزینه ها برای خرید هارد سرور HP همراه ما باشید.

بررسی گزینه ها برای خرید هارد سرور HP

هارد سرور یکی از قطعات پرکاربرد و مهم است که در صورت وجود نواقص کل شبکه را تحت الشعاع خود قرار می دهد. همینطور در صورتی که کارکرد صحیحی را از خود نشان دهد. کل شبکه از این خدمات بهره خواهند برد. هارد های شبکه باید قابلیت این را داشته باشند که به سرعت به نرم افزار های اجرا شده روی سرور و سطح شبکه پاسخ دهند. همینطور فضای ذخیره سازی کافی را در اختیار سرور بگذارند. عدم اعمال محدودیت سرعت روی سرور یکی دیگر از ویژگی هایی است که باید توسط این قطعات حساس تامین گردد. اما واقعا چه هارد دیسکی می تواند این امکانات را برای شما فراهم کند؟

هارد دیسک، یک قطعه حیاتی و مهم

هارد دیسک ها قطعاتی هستند که به عنوان اصلی ترین فضای ذخیره سازی در یک سیستم مورد استفاده قرار میگیرند و اطلاعات مهمی از قبیل فایل های سیستم عامل، نرم افزار های نصب شده، فایل های کاربران، روی آن ها ذخیره سازی می شود. همینطور سیستم برای راه اندازی و بوت شدن از آنها بهره می گیرد. سیستم عامل نیز در صورت نیاز به حافظه مجازی از این هارد دیسک ها استفاده کرده و از آنها بهره می برد.

خرید هارد سرور HP 3

هارد دیسک ها یکی از قطعاتی هستند که به صورت مستقیم روی تعیین سرعت و کارایی سیستم نقش دارند. انواع مختلفی از هارد دیسک ها در طول سال های رشد و پیشرفت رایانه ها منتشر و ارائه شده است که از نظر، ظرفیت، سرعت، قابلیت اطمینان، قیمت، کارایی و امکانات با یکدیگر تفاوت های بسیاری داشته اند. اما اینکه از کدامیک از این هارد ها می توان برای استفاده در سرور کمک گرفت، بحثی جدا و قابل تامل است.

اجازه دهید تا در ادامه بیشتر راجع به انواع این هارد                                                                                                                  ها و خرید هارد سرور HP صحبت کنیم.

انواع هارد دیسک ها و ویژگی های هر کدام

طبقه بندی های مختلفی برای معرفی هارد دیسک ها و ویژگی های آن ها وجود دارد. عنصری که در بیشتر این طبقه بندی ها برای جداسازی هارد ها از آن استفاده می شود، پارامتر ورود و خروج اطلاعات است. در واقع ممکن است در بیشتر مطالبی که دیده اید هارد را بر اساس انواع IDE، SATA و… تقسیم بندی کرده باشند. با توجه به اینکه موضوع اصلی ما راهنمایی در مورد خرید هارد سرور HP است ما در اینجا از طبقه بندی دیگری استفاده میکنیم و هارد دیسک ها را با توجه به فناوری ساخت مورد بررسی قرار می دهیم که اطلاعات مفید تر و جامع تری را در اختیار داشته باشیم. از نظر فناوری ساخت می توان هارد دیسک ها را به 4 نوع مختلف تقسیم کرد:

هارد های HDD

نوع معمولی و گستره هارد درایو ها که روی خیلی از رایانه های شخصی قرار می گیرند. هارد های  hddبه دیسک مغناطیسی شهرت دارند و فرآیند ذخیره داده روی آن به این صورت است که داده ها روی سیلندر های چرخان به وسیله یک هد خواندن و نوشتن، درج و یا واکشی میگردند. یک هارد دیسک معمولی، ساده و طبیعتا با قابلیت های کاملا معمولی.

خرید هارد سرور HP 5

هارد های SCSI

این نوع از هارد دیسک برای اولین بار توسط شرکت Apple معرفی و ارائه گردید. سایر شرکت های تولید کننده نیز نمونه هایی از این فضای ذخیره سازی قدرتمند را ارائه دادند. این نوع از هارد دیسک توانایی متصل شدن به پرینتر، متصل شدن به حافظه رم و کارکردن بدون اتصال به پردازنده را دارند، که باعث صرفه جویی بسیار بالا در منابع سیستم شده و به طبع بالا رفتن سرعت را در پی دارند.

خرید هارد سرور HP 7

هارد های SSD

این نوع از هاردها انقلابی را در عرصه تولید هارد دیسک ها بوجود آورد. در این نوع از هارد درایو به جای استفاده از دیسک های چرخان و مغناطیسی، از حافظه های فلش استفاده می گردد. این نوع از حافظه سرعت را به شدت افزایش داده ولی در کنار آن موجب افزایش قیمت نیز می شوند. این نوع از هارد ها معمولا در کنار هارد های HDD برای ارتقای سرعت سیستم مورد استفاده قرار میگیرند.

خرید هارد سرور HP 9

هارد های SAS

عموما این نوع از هارد دیسک ها بهبود یافته و ارتقا یافته SCSI معرفی می شوند، اما شباهت های ساختاری زیادی با هارد های HDD SATA دارند. این نوع از هارد ها با استفاده از باس های انتقال داده میتوانند ارسال داده بسیار سریع تری را داشته باشند. خرید هارد سرور HP از این نوع میتواند یکی از اصلی ترین گزینه ها برای ارتقای سرور و شبکه شما باشد.

خرید هارد سرور HP 11

با توجه به مطالب گفته شده درباره انواع هارد دیسک ها تا اینجای کار به این نتیجه رسیده ایم که برای خرید هارد سرور HP شما میتوانید از گزینه های خرید هارد SAS و یا خرید هارد سرور SSD بهره مند شوید. اما اجازه دهید به صورت دقیق تری به بررسی ویژگی های مورد نظری که میتوان با خرید هارد سرور HP بدست آورد بپردازیم.

ویژگی های مورد انتظار در خرید هارد سرور HP

شما وقتی که خرید هارد سرور HP را انتخاب می کنید، تنها به یک نوع از هارد درایو با ویژگی های ثابت دسترسی ندارید. شما میتوانید از طیف وسیعی از قطعات با ویژگی ها و فناوری های مختلف، آنچه که نیاز دارید را انتخاب کنید. خرید هارد SAS، هارد سرور SSD، هارد سرور 1.2 ترابایت، هارد سرورHP g10، هارد سرورHP g9، هارد سرور HP g8 ، هارد سرور HP g7، هارد سرور HP g6، سیاهه ای از بهترین گزینه های موجود در لیست فروش شرکت HP با قیمت های مناسب می باشند. اما شما باید چگونه از میان این لیست رنگارنگ و متنوع آنچه که نیاز دارید را انتخاب کنید. برای اینکه گزینه مورد نظر خود را برای خرید از میان این لیست پیدا کنید، بهترین کار بررسی ویژگی های مورد نیاز است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

خرید هارد سرور HP 13

ویژگی های اصلی برای خرید هارد سرور HP

ویژگی اول ظرفیت

ظرفیت یک هارد یکی از اصلی ترین و مهمترین موضوعاتی است که باید در هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد. ظرفیت همان میزان فضایی است که برای ذخیره سازی اطلاعات در دسترس شما قرار خواهد گرفت. باید توجه داشته باشید که در انواع مختلف هارد دیسک ممکن است محدودیت هایی به علت های مختلف روی ظرفیت هارد ها اعمال شود. به عنوان مثال می توان هارد سرور SSD را مثال زد که بخاطر ساختار مبتنی بر SSD محدودیت هایی روی ظرفیت آن اعمال می گردد. البته باید توجه داشت که عموما استفاده از این نوع هارد دیسک برای ذخیره سازی و در ظرفیت بالا با توجه به قیمت بالای آن کاری غیر اصولی است. و معمولا از این نوع هارد برای بالا بردن کارایی و سرعت سیستم و سرور ها مورد استفاده می شود.

هارد سرور 1.2 ترابایت HP یک گزینه ایده آل با ظرفیت بالا و از نوع SAS میباشد که ویژگی های دیگری را نیز برای شما فراهم می سازد.

ویژگی دوم سرعت

سرعت یک هارد دیسک تعیین کننده کارایی آن و در واقع تعیین کننده سرعت کل سیستم است. در صورتی که شما از هارد هایی با سرعت انتقال داده پایین استفاده کنید، سیستم شما تا اندازه ماکزیمم سرعت هارد شما، افت کیفیت خواهد داشت. سرعت هارد دیسک علاوه بر نرخ تبادل اطلاعات آن با میزان چرخش سیلندر های اطلاعات در نوع های استفاده کننده از سیلندر نیز اطلاق می گردد. این سرعت که بر اساس دور در دقیقه یا RPM اعلام میگردد برای سرور های امروزی باید میزان حداقلی 7200 دور را داشته باشد تا بتوان آن را یک هارد کارآمد و با کیفیت در نظر گرفت.

در سیستم ها و هارد های SSD نیز که ساختار هارد بر اساس سیلندر نمی باشد، سرعت انتقال داده یکی از ویژگی های اصلی است. تا جایی که شما با خرید هارد سرور HP از این نوع می توانید سرعت سیستم خود را به طور قابل توجهی افزایش دهید.

ویژگی سوم زمان جست و جو(Seek Time)

جستجو زمانی است که طول میکشد هارد دیسک اطلاعات مورد نظر را که روی آن ذخیره سازی شده است پیدا کند و آن ها را آماده ارسال به حافظه اصلی نماید. ذخیره سازی روی هارد های مختلف با روش های مختلفی انجام می پذیرد، بعد از اعلام سیستم به هارد دیسک مبنی بر نیاز به داده های ذخیره شده، سیستم یک کار سه مرحله ای را انجام میدهد:

  • پیدا کردن آدرس سخت افزاری اطلاعات ذخیره شده
  • حرکت هد و سیلندر به محل مربوطه
  • شروع به خواندن اطلاعات و قرار دادن آنها روی باس خروجی

به مدت زمانی که طول میکشد تا هارد دیسک این کار ها را انجام دهد، زمان جست و جو گفته میشود. زمان جست و جو یکی از مواردی است که در هارد های سرور HP به خوبی بهینه سازی شده و در حال رشد نیز می باشد. شما میتوانید ارتقای این قابلیت را با مقایسه هارد سرور HP g6، هارد سرور HP g7، هارد سرور HP g8 ، با موادی مانند هارد سرورHP g9 و هارد سرورHP g10، کاملا متوجه شوید.

هارد سرور HP

ویژگی چهارم قابلیت بافر

بافر کردن اطلاعات و استفاده از این تکنیک یکی از بهترین روش های بهینه سازی و بالابردن سرعت و همینطور کاهش زمان جست و جو می باشد. در صورتی که یک هارد درایو از این تکنیک، به هر صورتی استفاده کند، می تواند تا حد زیادی در بالا بردن سرعت و افزایش کارایی موفق عمل کند.

عملکرد بافر به این صورت است که هارد دیسک با شناسایی اطلاعات پرکاربرد، مانند فایل های سیستم عامل یا نرم افزاری که درحال اجرا می باشد. آن ها را به یک حافظه با دسترسی سریع تر و یا به محلی نزدیکتر با دسترسی ساده تر انتقال می دهد تا در صورت درخواست از طرف سیستم برای این فایل ها، این فایل ها به سرعت در اختیار سیستم قرار داده شوند و سرعت کار را بالاتر ببرند. قابلیت بافر یکی از ویژگی هایی است که خرید هارد سرور HP را محبوب تر کرده است و البته تاثیرات جزئی ای هم روی قیمت فروش این نوع از هارد خواهد داشت.

استفاده از چند هارد درایو به صورت همزمان

خرید هارد سرور HP یک تصمیم استراتژیک است که می تواند بر اساس شرایط سازمان ها تغییراتی را داشته باشد. یکی از قابلیت هایی که سرور های HP و سایر سرور ها پشتیبانی می کنند، استفاده از چند هارد به صورت همزمان است. این کار به شما کمک میکند تا یک پرفورمنس بالاتر و سرعت کارکرد بیشتر را در صورت استفاده از سرور مناسب و طبقه بندی مناسب برای اطلاعات خود داشته باشید.

خرید هارد سرور HP 15

علاوه براین احتمال خرابی و یا از بین رفتن اطلاعات به دلیل توزیع شده بودن اطلاعات شما بسیار کمتر می شود. همینطور در صورت گسترش و استفاده از سرور های مختلف شما قادر خواهید بود که از هر کدام از این عناصر به صورت جدا بهره ببرید. خرید هارد سرور HP و استفاده به صورت همزمان از آن ها می تواند این امکانات را کاملا برای شما پیاده سازی کند.

خرید هارد سرور HP

در این مطلب خرید هارد سرور HP به صورت کامل و با ذکر ویژگی ها انجام گرفت. همینطور ویژگی ها و امکاناتی که شما با این امر مهم بدست خواهید آورد را مورد بررسی قرار دادیم. توجه به ویژگی های ذکر شده در خرید هارد سرور HP میتواند شما را در ساخت و تشکیل یک سرور بهینه به خوبی یاری کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *