خرید کارت شبکه سرور ، ضرورتی دقیق

خرید کارت شبکه سرور ، ضرورتی دقیق 1

 

قبل از خرید کارت شبکه سرور باید بدانیم که ؛ شبکه کامپیوتری همانگونه که از اسم آن پیداست، مجموعه ای یک پارچه را معرفی می کند. در صورتی که هر یک از اجزای این شبکه به درستی کار نکنند، شاهد افت شدیدی در عملکرد خواهیم بود. در بعضی مواقع نیز مشاهده می گردد که تمام قطعات عالی و کامل کار خود را بدرستی انجام میدهند، اما باز هم عملکرد شبکه پایین خواهد بود. این اتفاق در صورتی رخ خواهد داد که شما قطعات را به صورت نامناسبی انتخاب کرده باشید.

در این صورت بدترین اتفاقی که می تواند رخ دهد این است که کارایی شبکه شما تا ماکزیمم کارایی ضعیف ترین قطعه افت خواهد کرد، و یا بخشی از شبکه سرعتی پایین تر از سایر بخش ها خواهد داشت. یکی از اجزایی که می تواند این مشکلات را ایجاد کند، کارت های شبکه هستند. در ادامه به بررسی نکات خرید کارت شبکه سرور می پردازیم. راه حلی که میتواند از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کند.

 

[ پیشنهادات سردبیر :

هرچه که باید در مورد تجهیزات سرور و خرید آن بدانید !

سوئیچ سیسکو انتخاب حرفه ای هاست. حرفه ای خرید کن ! ]

 

خرید کارت شبکه سرور، ضرورتی دقیق

در بسیاری از سازمان ها، هنگام برنامه ریزی برای طراحی یک شبکه داخلی قدرتمند به کارت شبکه توجهی نمیشود .حتی بعضی از متخصصین و تکنسین هایی که به عنوان مشاور و یا پیمانکار در این سازمان ها فعالیت دارند نیز، خرید کارت شبکه سرور را یک اقدام ساده تلقی می کنند و توجه لازم را به آن ندارند. اینکه شما از چه کارت شبکه ای در چه نوع شبکه ای استفاده کنید، میتواند نقش حیاتی در کیفیت سرور شما داشته باشد.

به عنوان مثال استفاده از کارت شبکه G7 و کارت شبکه G6، به جای کارت های شبکه قدرتمند مانند کارت شبکه G9 ، میتواند کارایی شبکه را پایین آورده و باعث کند شدن سیستم شود.

پس دقت در خرید کارت شبکه سرور امری ضروری و مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد. اما سوال اساسی اینجاست که خرید کارت سرور شبکه چگونه باید انجام پذیرد؟! شما برای این کار لازم است چه اقداماتی انجام دهید!؟ آیا خرید یک برند معروف مانند کارت شبکه اینتل پاسخگوی تمام نیاز ها خواهد بود!؟ پاسخ تمام این سوالات در بخش های بعدی به شما ارائه خواهد شد. ابتدا اجازه دهید تا ببینیم کارت شبکه برای ما چه کاری را قرار است به انجام برساند.

هدف از خرید کارت شبکه سرور

چرا نمیتوان از کارت های شبکه عادی و یا سوکت های شبکه تعبیه شده در روی مادربرد ها برای اینکار استفاده کرد. تفاوت اصلی این کارت شبکه سرور و سوکت های شبکه معمولی در چیست!؟

اصلی ترین تفاوت در آن ها را میتوان سرعت انتقال اطلاعات دانست. کارت های شبکه عادی از سرعت های پایین با پروتکل هایی مانند LAN استفاده میکنند که میتوانند تا چند صد مگابایت را به راحتی پشتیبانی کنند. اما وقتی صحبت از یک شبکه قدرتمند با سرعت انتقال داده 10 گیگابایت بر ثانیه به میان می آید، خرید کارت سرور قدرتمندی که بتواند با استفاده از پورت هایی مانند PCI و یا فیبر های نوری این سرعت را برای شما تامین کند یک امر ضروری و مهم است. پس میتوان به صورت کلی هدف از خرید کارت شبکه سرور را ارتقای سطح سیستم های درون شبکه با سخت افزار شبکه و بهره مندی از امکانات آن دانست.

خرید کارت شبکه سرور ، ضرورتی دقیق 3

وظایف کارت شبکه سرور

وقتی شما یک سرور قدرتمند دارید، خرید کارت شبکه با توجه به مطالب گفته شده یک امر ضروری تلقی می شود . اما این کارت شبکه واقعا قرار است برای شما چه کاری انجام دهد و وظیفه آن در سیستم شما چیست؟! این سوالی است که در این بخش از متن به آن پاسخ داده خواهد شد.

خرید کارت شبکه سرور ، ضرورتی دقیق 5

کارت شبکه شما تعیین کننده سرعت انتقال، فراهم کردن سخت افزار برای خواندن اطلاعات و همینطور ارسال آن است. کارت شبکه به صورت کلی مسئولیت های زیر را بر عهده دارد:

  • اولین کار آن برقراری ارتباط فیزیکی بین سرور و کامپیوتر است که از طریق کابل و یا امواج وای فای انجام می شود
  • کار دومی که ما انتظار داریم با خرید کارت شبکه سرور برای ما تحقق پیدا کند، انتقال اطلاعات از کامپیوتر به سرور است.
  • کار بعدی نیز خواندن سیگنال های سرور از روی سیم و تشخیص اینکه کدام یک از آنها برای این سیستم صادر شده است، و ترجمه آن ها برای سیستم.

داده ها در کامپیوتر از طریق باس و به صورت موازی منتقل می گردند. اما در شبکه داده ها به صورت سریال و با سیگنال های پشت سر هم مخابره می گردند. تبدیل فرمت این داده ها به هم،وظیفه ای است که ما انتظار داریم با خرید کارت شبکه سرور، به صورت تمام و کمال انجام پذیرد.

خرید کارت شبکه سرور ، ضرورتی دقیق 7

نکات خرید کارت شبکه سرور

در صورتی که اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشید، خرید کارت شبکه سرور میتواند یک کار پر زحمت و پر دردسر باشد و همینطور با اشتباهاتی که به دنبال آن رخ می دهد، خساراتی را به شما وارد کند. در صورتی که میخواهید این عمل را تمام و کمال به انجام برسانید شما نیاز دارید تا نکاتی را برای بررسی لحاظ کنید:

سازگاری با معماری

اولین نکته که در خرید باید مورد توجه قرار گیرد این است که آیا گزینه انتخابی شما با معماری شبکه شما سازگاری دارد یا خیر. معماری های مختلف بر اساس استاندارد های مختلف وجود دارند که میتوانند روی شبکه ها بر اساس نیاز پیاده سازی شوند. خرید کارت شبکه سرور سازگار با معماری، که بتواند از استاندارد ها و پروتکل های شبکه شما تمام و کمال پشتیبانی کند، یک امر بسیار مهم است.

خرید کارت شبکه سرور ، ضرورتی دقیق 9

همخوانی با Throughput

Throughput یا توان عملیاتی کمیتی است که با آن مقدار بازدهی سرور شما اعلام میگردد. در صورتی که شما از شبکه هایی با سرعت های بالا استفاده می کنید، خرید کارت شبکه سرور با سرعت پایین و با توان عملیاتی پایین کار عاقلانه ای نیست. توان عملیاتی عنصری مهم است که در مجموع از کلیه توان های عملیاتی سیستم های شبکه تاثیر می پذیرد. یک دستگاه با توان پایین می تواند کارایی کل سیستم را کاهش دهد.

همخوانی با سرور

یکی دیگر از معیارهای مهم در خرید کارت شبکه سرور توجه به ویژگی های سرور مورد نظراست. در صورتی که کارت شبکه شما قادر به پشتیبانی از این ویژگی ها نباشد،  با مشکلاتی نظیر عدم شناسایی یا عدم کارکرد صحیح مواجه می شوید .

خرید کارت شبکه سرور ، ضرورتی دقیق 11

سرعت انتقال

می توان در بین نکات مطرح شده برای خرید ، امتیاز ویژه ای را به سرعت انتقال نسبت داد. امتیازی که این عنوان را لایق میسازد تا به عنوان اولین نکته به آن توجه شود. اما ذکر آن به عنوان آخرین گزینه هدف خاصی را در پی دارد. سرعت یکی از اصلی ترین موارد برای خرید است و شما باید توجه داشته باشید که از چه کارتی و با چه سرعتی استفاده کنید.

سرعت انتقال شاید مهمترین عنصری باشد که شما احتیاج دارید تا برای بهبود وضعیت سرور به آن توجه کنید. اما عدم توجه به گزینه های دیگر آسیب های جدی تری را به سیستم شما وارد می کنند. در صورت عدم توجه به هر کدام از گزینه های گفته شده در خرید کارت شبکه سرور، سیستم شما متحمل آسیب هایی جدی خواهد شد.

خرید کارت شبکه سرور ، ضرورتی دقیق 13

دقت در خرید کارت شبکه سرور می تواند مزیت های خوبی را برای شما به همراه داشته باشد

شما با انتخاب یک کارت شبکه خوب از بین گزینه هایی که برای فروش ارائه می شوند، میتوانید مزایایی مانند کارکرد بهتر شبکه، قیمت مناسب و صرفه اقتصادی، بهره گیری از امکانات کامل سرور و مزایای دیگری را بدست آورید. به یاد داشته باشید شاید قیمت یک کارت شبکه سرور خوب مانند کارت شبکه سرور اینتل، کمی بالا باشد. اما مزایای آن بیشتر از این است که برای خرید گزینه هایی با قیمت پایین ترریسک کنید.

 

آیا به دنبال خرید رم سرور عالی هستید؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *